książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Służyć. Armia francuska w 1940 roku. Tom 1

Służyć. Armia francuska w 1940 roku. Tom 1

Gamelin M. Tetragon
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-63374-86-0

Oprawa: twarda
Ilość stron: 309
Wymiary: 170 x 240
Tom: 1

Dostępność: Na półce

79.80 zł


Od września 1939 r. trwa w Polsce dyskusja czy Francja nas zdradziła, czy nie? W dyskusji tej zawsze występuje gen. Maurice Gamelin, któremu przypina się wszystkie możliwe łatki. Od niekompetencji, przez dwulicowość po zdradę nas jako sojusznika.

Najciekawsze jest jednak to, że większość historyków i publicystów nigdy nie czytała wspomnień głównodowodzącego armią francuską – o „historykach” i „publicystach” nie wspominając. Przez 75 lat od wydania wspomnień gen. Gamelina, nikt – z wyjątkiem Włochów – ich ani w Polsce, ani w świecie, nie przetłumaczył i nie wydał, co samo w sobie jest kuriozalne.

Dzięki naszej edycji wspomnień gen. Maurice Gamelina Służyć, Czytelnik może sam zapoznać się z jego poglądami na sztukę wojenną, wojnę z Niemcami, francuską politykę sojuszy i wiele innych aspektów działań zarówno armii, jak i rządu francuskiego w latach 30. i 40. XX wieku.

Jest to pierwszy z trzech tomów wspomnień gen. Gamelina.
Tetragon zamierza wydać również czwarty tom, w którym przedstawimy materiały i rozważania czołowych polskich historyków dotyczących armii francuskiej i samego generała komentujące jego monumentalne dzieło.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania