książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Merkawa. Miecz Izraela

Merkawa. Miecz Izraela

Praca zbiorowa Tetragon
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-63374-84-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 251
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

59.90 zł


Autorzy monografii (Krzysztof Kubiak, Łukasz M. Nadolski, Paweł Przeździecki,
Michał Przybylak, Łukasz Przybyło) Merkawa – miecz Izraela opierając się na bardzo bogatych materiałach podjęli próbę zaprezentowania historii powstania i rozwoju niezwykłej konstrukcji – czołgu merkawa. Jednak nie ograniczyli się tylko do przedstawienia genezy powstania tej konstrukcji, jego danych taktyczno-technicznych, czy kolejnych przeprowadzonych modyfikacji.

Niewątpliwym atutem publikacji jest bardzo duża dawka informacji na temat historii izraelskich wojsk pancernych, które są wzbogacone wspomnieniami i wywiadami z dowódcami wojsk izraelskich. Dzięki takiemu ujęciu problemu Czytelnik może w pełniejszym świetle obserwować proces tworzenia nie tylko izraelskich wojsk pancernych, ale także doktryny ich użycia przez Cahal. W monografii Czytelnik może zapoznać się także z niezwykle rzetelnymi i pełnokrwistymi opisami działań bojowych, w których brały udział merkawy.

Nie można pominąć rozdziału, który jest swoistym uzupełnieniem monografii, a jego problematyka porusza arcyciekawy problem: roli polskich Żydów w rozwoju izraelskich wojsk pancernych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania