książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny przekrojowe
Urząd. Niemieccy dyplomaci w III Rzeszy i w RFN

Urząd. Niemieccy dyplomaci w III Rzeszy i w RFN

Conze E., Frei N., Hayes P., Zimmermann M. Dolnośląskie
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-245-9103-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 720
Wymiary: 165 x 245

Dostępność: Na półce

79.60 zł


Przekonanie, że niemieccy urzędnicy służby dyplomatycznej w latach 1939-1945 byli ostatnim bastionem ruchu oporu, należy do najtrwalszych mitów Trzeciej Rzeszy. Jaką postawę prezentowali w rzeczywistości pracownicy niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych po objęciu władzy przez Hitlera? Jaką rolę odegrali w tworzeniu i utrwalaniu ustroju narodowosocjalistycznego? Czy niemieccy dyplomaci odpowiadają za współudział w prześladowaniach i wymordowaniu europejskich Żydów?
Członkowie niezależnej komisji historyków rozprawiają się z legendą i korygują obraz elity politycznej kraju. Liczne dokumenty nie pozostawiają złudzeń: Ministerstwo było bezpośrednio uwikłane w politykę nazistowskiego reżimu, a jego przedstawiciele uczestniczyli w realizacji wszystkich planów zbrodniczej ideologii. Po zakończeniu wojny tylko nieliczni dyplomaci zostali pociągnięci do odpowiedzialności.
Niniejsza książka ukazuje też, jak przez całe dziesięciolecia przeszłość Trzeciej Rzeszy kładła się cieniem na polityce zagranicznej RFN.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania