książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Przedmieście Świdnickie we Wrocławiu

Nakład wyczerpany!

Przedmieście Świdnickie we Wrocławiu

praca zbiorowa Muzeum Miejskie Wrocławia i GAJT
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-62584-24-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 296
Wymiary: 160 x 235

37.80 zł


Usytuowane na południu miasta Przedmieście Świdnickie to jedna z najpopularniejszych części Wrocławia. Obecnie jego granice wyznaczają ulice Dworcowa i Stawowa od strony wschodniej oraz linia Kolei Świdnicko-Świebodzińskiej i pl. Orląt Lwowskich od strony zachodniej.
Swą dawną nazwę Przedmieście zawdzięcza położeniu przed Brama Świdnicką, znajdującą się w miejskich murach na trakcie biegnącym z wrocławskiego Rynku w kierunku Świdnicy. W granice miasto zostało włączone stosunkowo szybko, bo już w 1807 r., po zdobyciu Wrocławia przez Napoleona i wyburzeniu murów miejskich.

Niniejsza książka przedstawia historię Przedmieścia Świdnickiego w różnych aspektach. Publikacja zawiera następująca rozdziały: Przedmieście Świdnickie do początków XIX wieku; Przedmieście Świdnickie w XIX i XX wieku - rozwój urbanistyczny; Przedmieście Świdnickie w XIX i XX wieku - świątynie i cmentarze; Przedmieście Świdnickie w XIX i XX wieku - instytucje opieki społecznej, hotele i miejsca rozrywki; Przedmieście Świdnickie po 1945 roku.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania