książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria mity i religie
Okres historyczny przekrojowe
Bilbia

Bilbia

Riches J. Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania: 2026
Seria: Krótkie wprowadzenie
ISBN: 978-83-8331-982-7

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 180
Wymiary: 130 x 210

Dostępność: Na półce

49.00 zł


utor przedstawia syntetyczny przegląd kwestii związanych z powstawaniem, przekazem i interpretacją Pisma Świętego. Szczególną wartością publikacji jest połączenie perspektywy historycznej, literackiej i teologicznej z refleksją nad rolą Biblii w kulturze współczesnej. Punkt wyjścia do rozważań stanowi fakt, że Biblia jest jedną z najchętniej czytanych oraz najbardziej wpływowych ksiąg na świecie. Czytelnik dowie się, jak księgi Biblii zostały spisane i zebrane jako teksty święte, w jaki sposób powstały i były rozpowszechniane na całym świecie, a także jak interpretowały je społeczności posługujące się różnymi językami.

*

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. - od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.
Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.
Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska. dr Piotr Piotrowski, prof. Maciej Potz, prof. Piotr Stalmaszczyk, prof. Wojciech Woźniak



Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania