książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ofiary wojny
Okres historyczny II Wojna Światowa
 Dzieci duchy

Dzieci duchy

Ofiary represji Himmlera Riedesel V. Święty Wojciech
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8065-198-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 352
Wymiary: 145 x 220

42.20 zł


20 lipca 1944 roku – przewrót w Paryżu początkowo przebiega zgodnie z planem; załamuje się, gdy nadchodzi wiadomość, że Hitler przeżył zamach Clausa von Stauffenberga. Po kilku dniach Cäsar von Hofacker, motor działań paryskich spiskowców, zostaje aresztowany. Wkrótce Gestapo zabiera jego żonę Lotte i dwoje najstarszych dzieci, dla których zaczyna się wielomiesięczna tułaczka po więzieniach i obozach koncentracyjnych.

"Oto poruszająca historia dzieci, które przedwcześnie musiały stać się dorosłe. Valerie Riedesel z dużą dozą empatii prezentuje i interpretuje nowe źródła oraz nieznane dotąd listy członków swojej rodziny. Udaje jej się plastycznie ukazać cierpienie osób, które jako małżonkowie, dzieci i wnukowie przeciwników reżimu stały się ofiarami prześladowania ze strony Trzeciej Rzeszy."

Profesor Joachim Scholtyseck, Instytut Historii Uniwersytetu w Bonn, zastępca prezesa Zespołu Badawczego „20 Lipca 1944 roku”


Valerie Riedesel, baronowa Eisenbach, jest wnuczką Cäsara von Hofackera. Studiowała historię na uniwersytecie w Strasburgu i na Sorbonie, a następnie ukończyła szkołę dziennikarstwa Axel Springer Akademie. Pracowała m.in. jako redaktor we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Obecnie wraz mężem mieszka na Rugii. Mają pięcioro dzieci.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania