książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria fortyfikacje i podziemia
Okres historyczny przekrojowe
MRU Międzyrzecki Rejon Umocniony. Odcinek Centralny - mapa fortyfikacji 1:12 500

HIT

MRU Międzyrzecki Rejon Umocniony. Odcinek Centralny - mapa fortyfikacji 1:12 500

praca zbiorowa Pracownia JB72
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-949773-6-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 2
Wymiary: 125 x 235
Skala: 1:12 500

Dostępność: Na półce

16.00 zł


Nowe wydanie mapy MRU, po 10 latach od pierwszej edycji w 2012 roku, przynosi bogate uzupełnienie treści historycznej w oparciu o najnowsze badania terenowe i nieznane wcześniej dokumenty archiwalne. Mapa ma też całkowicie nową szatę graficzną, wykreśloną z wykorzystaniem aktualnych danych topograficznych.

Zasięg publikacji został rozszerzony na całą rozpiętość MRU. Fortyfikacje zostały zobrazowane na trzech dwustronnych mapach składanych, przedstawiających odcinki: południowy, centralny i północny. Cykl uzupełni szczegółowy plan systemu podziemnego oraz mapa średnioskalowa, dającą ogólniejszy wgląd w fortyfikacje w prostokącie MRU - Pozycja Trzcielska.

Metody: Korytarze podziemne, z wyjątkiem odcinków niedostępnych, pomierzono metodą tachimetryczną. Istniejące obiekty nadziemne lokalizowano za pomocą GPS, a także z użyciem fotografii lotniczej i obrazowania laserowego LIDAR. Budowle obecnie niezachowane lokalizowano za pomocą analizy archiwalnych map i zdjęć lotniczych, obejmujących okres od lat 30 do 60 XX wieku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania