książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Życie średniowiecznej rodziny

Życie średniowiecznej rodziny

Gies J., Gies F. Znak Horyzont
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-240-5676-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 439
Wymiary: 135 x 205

39.90 zł


POZNAJ ŚWIAT, KTÓRY ZAINSPIROWAŁ GEORGE'A R.R. MARTINA
Fascynuje Cię średniowiecze?
Jak wydać za mąż podstarzałą dwudziestolatkę? I dlaczego absztyfikant zdeformowany przez ospę jest lepszy niż żaden? Jak ważne było inwestowanie w edukację synów? I czym miały się zajmować córki? Jak bardzo mezalians mógł zaszkodzić sytuacji finansowej rodziny?
Dwoje cenionych historyków znów zabiera nas w fascynującą podróż w świat wieków średnich. Tym razem podążamy tropem średniowiecznej rodziny. Odkrywamy tajemnice życia kilku pokoleń rodu od narodzin aż do śmierci oraz towarzyszące każdemu etapowi ich życia zwyczaje i rytuały. Dowiadujemy się, o czym marzyły średniowieczne żony, jak wyglądały zaloty, jak przebiegały ciąże, a nawet co przykładni mężowie musieli załatwiać na polecenie swoich niewiast.
Autorzy w epicki sposób przedstawiają zarówno wydarzenia, które zmieniły bieg historii, jak i te z życia codziennego.
Oglądasz Grę o tron?
Życie średniowiecznej rodziny to kolejna książka wybitnych badaczy, których książki zainspirowały George'a R.R. Martina do stworzenia fascynującego świata Pieśni lodu i ognia. Prawdziwa gratka dla fanów jego twórczości oraz miłośników historii średniowiecza.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania