książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny historia najnowsza
Yoko Ono Wyobraź sobie... wolność międzyludzką

Yoko Ono Wyobraź sobie... wolność międzyludzką

Magalska A. Adam Marszałek
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-8180-733-3

Oprawa: twarda
Ilość stron: 322
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

52.50 zł


Dokonania muzyczne Yoko Ono, jej działalność performerska i aktywistyczna są przedstawione jako spójna forma ekspresji egzystencjalnej wolności artysty, kobiety i człowieka w ogóle. Jasność wywodu i nienaganny styl autorki sprawiają , że książka może stać się lekturą zarówno dla osób zainteresowanych historią sztuki , jak i czytelników poszukujących wiedzy o Yoko Ono. Publikacja tej monografii uzupełnia istniejącą w rodzimym piśmiennictwie lukę obejmującą działania najbardziej wpływowych twórców drugiej połowy XX wieku.
prof. dr hab. Dariusz Brzostek
autor, kulturoznawca, teoretyk literatury, dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze UMK

Ta książka to dla mnie fascynująca wycieczka do krainy w pełni autonomicznej artystki-aktywistki-perfomerki-filozofki, która świadomie podążą własną drogą twórczą, poddając siebie i odbiorców niekończącym się pasmem eksperymentów. To ciekawe studium postaw i odkryć dokonywanych przez nie-podległą kobietę, "buntowniczkę od chwili narodzin".
Jacek Bończyk
autor tekstów, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i wokalista, dyrektor Festiwalu Twórczej Wyobraźni w Wałbrzychu, wykładowca Warszawskiej Szkoły FilmowejOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania