książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wytropić Eichmanna

Nakład wyczerpany!

Wytropić Eichmanna

Pościg za największym zbrodniarzem w historii Bascomb N. Znak
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-240-1279-4

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 410
Wymiary: 160 x 230

Dostępność: Niedostępna

44.90 zł


Zabił miliony. Musi zostać ukarany. Ale gdzie on jest?

Adolf Eichmann nie był zdeprawowanym zwyrodnialcem czy psychopatą. Nie był sadystą. Codziennie siadał za biurkiem i „wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafił”. A jednak ślepa wiara w hitlerowską ideologię sprawiła, że ciąży na nim odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości. To on stworzył plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych. W pierwszej kolejności z powierzchni ziemi mieli zniknąć Żydzi, potem Cyganie, Polacy i inni Słowianie. Przez piętnaście powojennych lat unikał sprawiedliwości.
Książka Neala Bascomba odsłania sekretną historię ucieczki Eichmanna, prowadzonych na całym świecie poszukiwań zbrodniarza oraz jego porwania i doprowadzenia przed sąd.
Autor to świetny i dociekliwy historyk (jako pierwszy odkrył paszport, który posłużył Eichmannowi do ucieczki z Europy), ale jego książek nie powstydziliby się ani Robert Ludlum, ani Tom Clancy.
To niezwykły historyczny thriller. Od lektury Wytropić Eichmanna nie sposób się oderwać.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania