książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wołyń zdradzony

HIT

Wołyń zdradzony

czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA Zychowicz P. Rebis
I (dodruk)
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-8188-648-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 456
Wymiary: 150 x 225

Dostępność: Na półce

52.50 zł


Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck.
W latach 1943–1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze – siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu?
Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

Księgarnia Odkrywcy jest jedyną księgarnią w Łodzi, w której nabyć można egzemplarz z autografem autora.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania