książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ofiary wojny
Okres historyczny przekrojowe
Winni. Holokaust i fałszowanie historii


Chwilowy brak pozycji!

Winni. Holokaust i fałszowanie historii

Walusiak D. Demart
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7569-861-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 448
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Niedostępna

46.20 zł


"Dlaczego napisałem tą książkę? To proste. Bo cenię prawdę i chcę, żeby moje dzieci, żyjąc w wolnym kraju, były dumne z polskiej historii i faktu, że są Polakami".

Dariusz Walusiak

"Jeżeli masz właśnie w rękach tę książkę, to jesteś na najlepszej drodze do poznania prawdy".

Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, reżyser filmu dokumentalnego „Historia Kowalskich”.

"Książka Dariusza Walusiaka zachęca nas do szukania odpowiedzi na fundamentalne dziś pytania dotyczące rzeczywistych postaw Polaków wobec Żydów w latach okupacji. Autor przypomina, że to Niemcy są i pozostaną na wieki odpowiedzialni za ich zagładę; że to Niemcy szukali w narodach przez siebie podbitych współsprawców mordu, ale nie znaleźli ich wśród Polaków. Pozostaliśmy jako naród w zgodzie z własnym katalogiem wartości, pozostaliśmy Polakami i chrześcijanami, choć Niemcy chcieli nam odebrać tak Ojczyznę, jak i naszą wiarę. Książka Dariusza Walusiaka wpisuje się zatem w narodową dyskusję na temat naszego dziedzictwa, z którego chcemy być dumni, w którym chcemy nadal żyć i czerpać z niego siły do nowych wyzwań".

Jan Żaryn, historyk, wykładowca, publicysta, działacz społecznyOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania