książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

W sercu Hiszpanii

dostępna w ciągu 5-10 dni

W sercu Hiszpanii

Madryt, Toledo, Segovia, Avila i okolice. Przewodnik Sobolewska A. Rewasz
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-838122-060-6

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 224
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

76.50 zł


Kastylię można z wielu powodów nazwać sercem Hiszpanii. Pod względem geograficznym - bo zajmuje środek Półwyspu Iberyjskiego. Pod względem politycznym -bo tu znajduje się Madryt, wielka metropolia, stolica kraju i siedziba najważniejszych jego instytucji, z rezydencją króla włącznie. Pod względem historycznym wreszcie - bo właśnie średniowieczne Królestwo Kastylii było jądrem, wokół którego ukształtowała się dzisiej­sza Hiszpania.

W Kastylii znajdziemy znaczną część najcenniejszych zabytków tego fascynującego kraju: świetnie zachowane średniowieczne zamki i fortyfikacje miejskie, imponujące rezydencje królewskie i magnackie z późniejszych czasów, romańskie i gotyckie kościoły z trzema wspaniałymi katedrami w Toledo, Segowii i Avili na czele, a także bogate muzea z obrazami takich dawnych mistrzów, jak El Greco, Velasquez czy Goya, a z nowszych między innymi Picassa i Salvadora Dali. Turysta szukający przede wszystkim niezwykłych klimatów z przyjemnością zanurzy się w wąskich uliczkach starówki Toledo czy Segowii, a także uliczkach całej plejady uroczych, a rzadziej odwiedzanych małych miasteczek, takich jak Chinchón czy Sepulveda, a smakosz z pewnością zechce skosztować przysmaków kastylijskiej kuchni, nieco innych niemal w każdym mieście i okolicy. Pielgrzym zaś znajdzie pamiątki po tak znaczących postaciach z dziejów Kościoła, jak święta Teresa z Avili czy święty Jan od Krzyża. Pozna też historię licznych lokalnych świętych, w których tak bogata jest Hiszpania.  

Przewodnik obejmuje w zasadzie część Kastylii dostępną w ramach jednodniowych wypadów z Madrytu, choć trzeba zaznaczyć, że jeden dzień na choćby powierzchowne zwiedzenie Toledo czy Avili to stanowczo za mało! Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania