książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

U 977. Ostatni okręt Hitlera

Nakład wyczerpany!

U 977. Ostatni okręt Hitlera

Borowiak M. Alma-Press
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7020-554-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 167
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Niedostępna

30.00 zł


2 maja 1945 roku, w przededniu bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, niemiecki okręt podwodny U 977 pod dowództwem porucznika marynarki Heinza Schäffera, nie chcąc się podać aliantom, uciekł do Ameryki Południowej. Ze względu na ogromną przewagę sprzymierzonych na morzu i w powietrzu, była to misja samobójcza. Tajemniczy rejs, który był jednym wielkim koszmarem, trwał aż 107 dni. Przez rekordową liczbę 66 dni okręt płynął w zanurzeniu, idąc na chrapach! Dopiero 17 sierpnia U-Boot zawinął do argentyńskiego portu Mar de Plata. Przybycie jednostki bojowej U-Bootwaffe ponad trzy miesiące po klęsce Niemiec stało się prawdziwą sensacją. Szybko pojawiły się hipotezy, że U977 wywiózł w skrzyniach cenne dokumenty, plany tajemniczych broni Rzeszy Niemieckiej, które miały odmienić losy wojny i duże ilości skarbów, głównie złoto nazistów.
Jaka jest prawda o tajemniczym rejsie U977, dowódcy okrętu i jego załodze? Na temat ucieczki niemieckich załóg do Argentyny narosło wiele plotek i teorii.
Autor zestawiając fakty, relacje i zmyślenia stara się wyjaśnić te intrygujące kwestie.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania