książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Trzecia Rzesza na haju Narkotyki w hitlerowskich Niemczech

Trzecia Rzesza na haju Narkotyki w hitlerowskich Niemczech

Ohler N. Wydawnictwo Poznańskie
wyd. II
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-66736-94-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 316
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

32.40 zł


Berlińskie zakłady chemiczne produkujące na masową skalę metamfetaminę, której jakości nie powstydziłby się sam Walter White z serialu "Breaking Bad", heroina sprzedawana w aptekach jako lek przeciwbólowy, oddziały straceńców na kokainowych gumach do żucia czy przesłuchiwania więźniów za pomocą meskaliny – to tylko kilka wstrząsających realiów hitlerowskich Niemiec.
Kiedy Niemcy w 1940 roku napadły na Francję, żołnierze Wehrmachtu byli pod wpływem 35 milionów dawek pervitinu. Preparat ten, którego składnikiem czynnym jest metamfetamina, zwana dzisiaj crystal meth, w zasadzie umożliwił wojnę błyskawiczną i stał się w nazistowskim państwie prawdziwym ludowym narkotykiem. Narkotyki zażywali również najwyżsi dowódcy Trzeciej Rzeszy. Göringa z powodu jego zamiłowania do morfiny przezywano "Möring", a rzekomo będący abstynentem Hitler codziennie potrzebował zastrzyków opioidu silniejszego od heroiny.
"Trzecia Rzesza na haju" to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek o hitlerowskich Niemczech w ostatnich latach. Ta pierwsza obszerna analiza narkotykowej rzeczywistości Trzeciej Rzeszy, oparta na sprawdzonych danych, zmienia nasze postrzeganie całej epoki.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania