książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Polska po wojnie
Okres historyczny historia najnowsza
Transformacja ustrojowa w Polsce 1989-2009

Nakład wyczerpany!

Transformacja ustrojowa w Polsce 1989-2009

Kruk M., Wawrzyniak J. Wydawnictwo Naukowe Scholar
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7383-505-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 196
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

31.50 zł


W związku z dwudziestoleciem przełomowych wydarzeń 1989 roku ponowiono próby interpretacji ich charakteru, podłoża politycznego i znaczenia historycznego, a nawet – co nie dziwi wobec sporego już dystansu czasowego i nieobecności w tym okresie wolnych mediów – rekonstrukcji faktów. O ile nie brak przyczynków do bilansu zmian w literaturze politologicznej i socjologicznej (…), o tyle mniej liczne są opracowania na ten temat w literaturze prawniczej.

Znikoma jak dotąd liczba książek prawniczych o uwarunkowaniach i przebiegu oraz konsekwencjach transformacji demokratycznej w Polsce, widzianych z dystansu czasowego, czyni tym bardziej uzasadnionym wydanie pracy zbiorowej Transformacja ustrojowa w Polsce 1989–2009.

Książka prawdopodobnie znajdzie szerokie grono czytelników, przede wszystkim spośród osób zainteresowanych prawem konstytucyjnym, socjologią, politologią oraz historią najnowszą, w tym – podnoszących swoje kwalifikacje w tym zakresie, a także stykających się na co dzień z zagadnieniami ustrojowymi i pragnących zrozumieć je głębiej i szerzej.
Z recenzji dr Ewy PopławskiejOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania