książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Ziemia Obiecana
Okres historyczny przekrojowe
Tramwaj Tanfaniego

Tramwaj Tanfaniego

Andrzejewski M. Jacek Kusiński
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-956303-9-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 366
Wymiary: 130 x 205

Dostępność: Na półce

42.00 zł


Niespokojne miasto, szalone namiętności i tajemnicza zbrodnia. Wyjątkowy kryminał z czasów wielkich fabryk i mrocznych famuł.

"Tramwaj Tanfaniego" to klasyczna książka kryminalna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Po rewolucji robotniczej w Łodzi, we wrześniu 1905 roku zostaje zastrzelony w tramwaju fabrykant i milioner - Juliusz Kunitzer, twórca dzielnicy Widzew i sieci łódzkich tramwajów. Kto stoi za tą zbrodnią? Zanarchizowani robotnicy? A może inni fabrykanci, na czele ze wspólnikiem właściciela Widzewskiej Manufaktury? Oprócz wciągającej zagadki kryminalnej "Tramwaj Tanfaniego" daje portret wyjątkowego miejsca i czasu - nie było takiego drugiego w całej Europie - przemysłowej Łodzi u szczytu potęgi, zatopionej w chaosie tuż po przejściu robotniczych buntów. Polacy, Rosjanie, Żydzi, Niemcy. Bieda i bogactwo zmieszane w jednym garnku. Miasto, które próbuje leczyć rany i zbrodnia, która może otworzyć je na nowo. Czy da się rozplątać ten gorący supeł? Przeczytacie w "Tramwaju Tanfaniego".

Marcin Andrzejewski - architekt na marginesach architektury, fotograf i bloger - prowadzi od 14 lat stronę Fotodinoza, o dinozaurach fotografii i podróżach, facebookowy profil Motodinoza o zabytkach motoryzacji i pisze bardzo niekulturalne felietony na SNG Kultura. Zgłębia od urodzenia miasto Łódź. I nie przestaje. Autor tworzonego wciąż "Projektu Okrążenia Łodzi" - internetowego przewodnika po okolicach stacji ŁKA. Pełny półprofesjonalista.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania