książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny historia najnowsza
Tango z niedźwiedziem

Tango z niedźwiedziem

Kulisy rozmów rozbrojeniowych USA - ZSRR Rowny E. L. Oficyna Imbir
Rok wydania: 2007
Seria: Wielcy Polacy XX wieku
ISBN: 978-83-60334-52-2

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 360
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.80 zł


„Tango z niedźwiedziem” to autobiografia generała Edwarda Rownego – dyplomaty, szefa zespołu negocjatorów w rozmowach rozbrojeniowych między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR, doradcy prezydentów Reagana i Busha.
Książka odkrywa przed nami kulisy rozmów rozbrojeniowych między USA a ZSRR. Przybliża, zarówno problematykę obronności i zbrojeń jak i specyfikę polityki prowadzoną przez Stany Zjednoczone w tym zakresie. Jest to fantastyczna, żywa lekcja historii, a jednocześnie studium dyplomacji i negocjacji. Znajdujemy w niej barwne charakterystyki radzieckich i amerykańskich przywódców, głównych postaci politycznych tamtych czasów. Zawiera także niezmiernie interesujące relacje ze spotkań Edwarda Rownego z Janem Pawłem II, z komunistycznymi przywódcami krajów bloku sowieckiego oraz z wybitnymi działaczami opozycji – Havlem i Wałęsą.
Przedmowę do tej niezwykłej, osobistej opowieści o najważniejszych wydarzeniach XX wieku napisał Radosław Sikorski.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania