książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tak niewielu

Tak niewielu

Piloci, którzy sprzeciwili się ojczyźnie, by walczyć z Hitlerem Kershaw A. Znak
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-240-1070-7

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 310
Wymiary: 170 x 235

39.00 zł


Lato 1940 roku, trwa II wojna światowa.
Po zajęciu niemal całej Europy Hitler atakuje Wielką Brytanię. Stany Zjednoczone wciąż zachowują neutralność, ale kilku Amerykanów zdecydowało, że - wbrew władzom swojego kraju - dołączą do toczących śmiertelny bój brytyjskich i polskich lotników.
Tematem tej fascynującej opowieści są amerykańscy lotnicy, którzy wzięli udział w podniebnej bitwie o Anglię. Eugene „Red” Tobin, Art Donahue i Vernon „Shorty” Keough to idealiści, romantycy i poszukiwacze przygód - ich dramatyczne losy, codzienne rozterki i bohaterstwo w walce wciągają od pierwszej linijki. Kershaw uświadamia nam jednocześnie, że trójka młodych mężczyzn dzięki odwadze i poświęceniu pomogła zmienić losy wojny. Dzięki tej znakomicie napisanej książce lepiej rozumiemy znaczenie słów Winstona Churchilla o niewielu, którym zawdzięczamy tak wiele.
Książka zadowoli nie tylko miłośników powietrznych walk i lotnictwa, ale trafi też do każdego, kto chciałby poznać historię brawurowych młodzieńców gotowych poświęcić wszystko w walce o wolność.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania