książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Szlak Piastowski

Szlak Piastowski

Przewodnik Łęcki W. Wyd. Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum
III zaktualizowane
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-87816-84-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 238
Wymiary: 130 x 200

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.00 zł


Szlak Piastowski jest atrakcyjną i najpopularniejszą w Wielkopolsce trasą turystyczną. Przebiega przez miejscowości związane z początkami państwa polskiego i działalnością władców z dynastii Piastów, a także z czasami wcześniejszymi. W ostatnich latach wzrosła ranga tej trasy w związku z obchodami tysięcznej rocznicy męczeńskiej śmieci św. Wojciecha oraz spotkania w Gnieźnie Ottona III i Bolesława Chrobrego.
Przewodnik po Szlaku Piastowskim, napisany przez znawcę i miłośnika Wielkopolski – Włodzimierza Łęckiego, w wyczerpujący sposób opisuje zabytki oraz inne atrakcje turystyczne na tej trasie. Przedstawia również różnorodne możliwości odbywania wycieczek po tym terenie, a także zestawia niezbędne informacje praktyczne.
Nowe wydanie wzbogacone zostało o nowe informacje i bogaty materiał ilustracyjny – liczne kolorowe fotografie, ryciny, mapy oraz rzuty omawianych budowli. Korzystanie z książki ułatwia indeks nazw geograficznych oraz zintegrowana oprawa.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania