książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Szaleńcy u władzy

Szaleńcy u władzy

Czyli sposób, w jaki psychologia pozwala zrozumieć polityków Sutter P. de Dialog
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-612-0338-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 276
Wymiary: 130 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

35.00  10.70 zł


Szaleńcy u władzy to w fascynujący sposób napisana książka, przedstawiająca i omawiająca cechy osobowości, jakimi muszą dysponować ci, którzy chcą osiągnąć sukces w polityce. Autor korzysta tu także z doświadczenia i badań tzw. profilerów politycznych, psychologów opisujących osobowość osób publicznych na podstawie ich wystąpień i tekstów dostępnych w prasie.
W książce pojawiają się wykresy obrazowo pokazujące cechy znanych polityków, takich jak Nicolas Sarkozy i Ségolene Royal, omówione są także osobowości dyktatorów, Adolfa Hitlera, Józefa Stalina i Saddama Husajna.

„Czy sfera polityczna jest maszynką do niszczenia zdrowia psychicznego tych, którzy się przez nią przewijają? Czy rywalizacja i permanentne niebezpieczeństwo nie prowadzi do paranoi? Czy zakładanie masek i odgrywanie ról przez aktorów politycznej sceny nie sprzyja pojawianiu się pewnych form schizofrenii? Kto wytrzyma liczne mankamenty władzy: przepracowanie, chroniczną nieprzewidywalność, brak snu, zdrady, presję medialną?” – pyta Pascal de Sutter.

Wniosek, jaki płynie z tych badań jest w gruncie rzeczy przygnębiający. Skuteczne w polityce są osoby obdarzone cechami, których zazwyczaj nie lubimy.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania