książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ofiary wojny , pod Gwiazdą Dawida
Okres historyczny II Wojna Światowa
Świadkowie. Światło pamięci niosą następne pokolenia

Świadkowie. Światło pamięci niosą następne pokolenia

Rubinstein E. (oprac.) Agora
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-268-2740-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 134
Wymiary: 285 x 220

49.99 zł


Już od ponad dwudziestu pięciu lat Marsz Żywych gromadzi ocalonych i młodzież z całego świata,zabezpieczając bezpośrednie świadectwa przed zapomnieniem. Podczas wędrówek po Polsce, w której w czasie II wojny światowej nazistowskie Niemcy uwięziły i wymordowały miliony niewinnychludzi, ci, którzy przeżyli, ci, którzy im w tym pomogli, a także ci, którzy przynieśli im wolność, dzielą się z młodymi ludźmi swoimi wspomnieniami.

Po przejściu przez obozy, dawne getta, miasteczka z wymazanymi śladami żydowskich mieszkańców, uczestnicy Marszu czują się powiązani misją pamięci o tym, co usłyszeli i zobaczyli. Poruszające fotografie i osobiste wspomnienia, prezentują przekazanie pochodni młodym ludziom różnych wyznań i kultur, którzy staja się w ten sposób kolejnymi świadkami i poniosą te pochodnie w przyszłość i pokój.

March of the Living – Marsz Żywych – to program edukacyjny, który gromadzi ocalonych i młodzież z całego świata w drodze z Auschwitz do Birkenau dla uczczenia pamięci o wszystkich ofiarach nazistowskiego ludobójstwa i w sprzeciwie wobec uprzedzeń, nietolerancji oraz nienawiści.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania