książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Samo życie

Samo życie

Podkański Z. Norbertinum
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7222-647-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 266
Wymiary: 170 x 240

42.00 zł


Od autora:
"Patrząc wstecz, dochodzę do wniosku, że całe moje życie zawodowe było skupione na służeniu i pracy dla dobra kraju i narodu. Szczególną troską otaczane były i są działania dla zachowania tożsamości narodowej, kulturowej i wszechstronnego rozwoju wsi. Wśród tych licznych problemów, z jakimi miałem do czynienia, zawsze na pierwszym miejscu stawiałem dobro człowieka i pomoc w załatwieniu życiowych spraw.

Moja świadomość kształtowała się w działalności z młodzieżą, a następnie w ruchu ludowym, w Sejmie, Europarlamencie oraz w pracy z twórcami ludowymi i na najwyższych stanowiskach w resorcie kultury. Nigdy nie zadowalałem się minimalnymi wynikami czy też „płynięciem” z ustalonym nurtem politycznym i programowym. Zawsze poszukiwałem nowych dróg organizacyjnych i merytorycznych.

Mogę tutaj wyliczyć dziesiątki inicjatyw, które zostały zaakceptowane i służą społeczeństwu do tej pory, a niektóre pozwoliły na przyjęcie nowych kierunków prac. Utworzenie Fundacji Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej dało początek jednoczeniu się organizacji pracujących na rzecz wsi i rolnictwa.

Wraz z nowymi wyzwaniami stojącymi przed rolnikami postanowiliśmy z grupą działaczy powołać Sejmik Chłopów Polskich. Inicjatywa ta przez lata dobrze służyła wsi i rolnikom. Wyzwoliła aktywność wielu dotychczas uśpionych działaczy, którzy nie mieli swojej platformy programowej.

Niestety, po latach świetności ostatni Zarząd podjął inicjatywy przekraczające możliwości społecznej pracy i należytego wywiązania się z umów. W związku z tym nastąpiło samorozwiązanie Sejmiku Chłopów Polskich.

Efekty pracy Sejmiku i dokonania działaczy przedstawiono w niniejszej publikacji.

Nie sposób opisać wszystko, z konieczności więc zaprezentuję tylko to, co uznałem za stosowne i ważne".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania