książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny historia najnowsza
Przestępcy z Łubianki

Nakład wyczerpany!

Przestępcy z Łubianki

Litwinienko A. Oficyna Wyd. Volumen
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7233-092

Oprawa: miękka
Ilość stron: 235
Wymiary: 145 x 205

33.00 zł


Aleksander Litwinienko uciekł do Turcji w październiku 2000 roku. Uciekł, by przekazać prawdę o wysadzaniu domów mieszkalnych w rosyjskich miastach w przeddzień drugiej wojny czeczeńskiej. Jego pierwsza książka - "FSB wysadza Rosję" i nakręcony na jej podstawie film dokumentalny stały się sensacją międzynarodową, a dla autora - zaocznym wyrokiem śmierci.
W książce "Przestępcy z Łubianki" opowiada o ich dniu powszednim - o korupcji, rekiecie, związkach ze światem przestępczym, uprowadzeniach i zabójstwach na zlecenie. o sposobach "zarabiania" pieniędzy i "sprzedawania" swoich. Przedstawia swoją dwudziestoletnią drogę: od kursanta Wyższej Szkoły KGB, do zastępcy naczelnika supertajnego Wydziału FSB do Zwalczania Grup Przestępczych, od wierzącego w słuszność swojej pracy młodego idealisty. do człowieka, który rzucił wyzwanie wszechmogącej FSB.
Aleksander Litwinienko cieszył się, że jego książka ukaże się w Polsce. Czekał na spotkanie z polskimi czytelnikami. Niestety, długie ręce rosyjskich specsłużb dosięgły go w Londynie. Został otruty. Jego zdjęcie ze szpitala obiegło cały świat.
Zmarł 23 listopada 2006 roku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania