książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Powiedz mi, kim jestem

Powiedz mi, kim jestem

Navarro J. Albatros
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7659-832-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 776
Wymiary: 140 * 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.00 zł


Wielki hiszpański bestseller w klimacie słynnych powieści historycznych Kena Folletta: Upadku Gigantów i Świata bez końca.
Epicka opowieść osnuta wokół burzliwych losów niezwykłej kobiety – Hiszpanki z dobrego domu, która poświęca miłość i rodzinne szczęście, by w imię swoich przekonań budować lepszy świat (m.in. zostaje brytyjskim szpiegiem) – umiejscowiona na tle najważniejszych wydarzeń historycznych kształtujących wiek XX: hiszpańskiej wojny domowej, niemieckiej okupacji Europy oraz zimnej wojny pomiędzy Wschodem a Zachodem, zakończonej zburzeniem muru berlińskiego.
Akcja książki przenosi czytelnika z Madrytu lat 30. do Paryża, Buenos Aires, Moskwy, Mediolanu, Lizbony, Berlina, Warszawy, Kairu oraz do Londynu, rozgrywając się w dwóch płaszczyznach czasowych: współczesnej i historycznej.
Hiszpania, rok 2009. Młody dziennikarz Guillermo Albi podejmuje się zbadać tajemnicze losy swojej prababki, Amelii Garayoi, o której wiadomo tylko tyle, że krótko przed wybuchem hiszpańskiej wojny domowej porzuciła męża i jednorocznego syna, wyjeżdżając z kochankiem w nieznanym kierunku. Na jedynej zachowanej fotografii Amelia jawi się jako prześliczna młoda kobieta o jasnokasztanowych włosach. Guillermo stopniowo dociera do świadków życia prababki i odtwarza dramatyczne wydarzenia z jej przeszłości.
Madryt, połowa lat trzydziestych. Niespełna osiemnastoletnia Amelia, córka zamożnego przedsiębiorcy, przyjmuje oświadczyny przystojnego Santiaga i wychodzi za mąż; wkrótce rodzi się jej syn, Javier. Obdarzona ogromnym temperamentem dziewczyna nie odnajduje się w rolach matki i żony. Zamiast tego angażuje się w działalność rewolucyjną. Uwiedziona przez sowieckiego agenta, Pierre'a, porzuca rodzinę i wyjeżdża z ukochanym do Paryża i Buenos Aires. Stamtąd trafia do Moskwy, gdzie styka się z piekłem stalinowskich czystek. Kolejnym towarzyszem życia Amelii zostaje amerykański dziennikarz Albert James, który pomaga jej w ucieczce z Rosji. Po powrocie do Madrytu Amelia dowiaduje się, że ojca rozstrzelali frankiści. Zdradzony mąż nie dopuszcza jej do syna. Wyjeżdża do Londynu, zostaje zwerbowana przez brytyjski wywiad i jako agentka działa w Rzymie i Berlinie. Tam wiąże swe losy z antynazistą Maxem von Schumannem, oficerem Wehrmachtu. Razem przyjeżdżają do Warszawy. Ale i tu los nie jest dla niej łaskawy – współpraca z polskim podziemiem kończy się aresztowaniem przez gestapo. Poddana okrutnym torturom na Pawiaku, Amelia nie wyda nikogo...Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania