książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Pod polską banderą przez Atlantyk

Pod polską banderą przez Atlantyk

m/s Piłsudski i m/s Batory. 8 dni niezapomnianej podróży Rogowski G. Muza
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-287-0034-5

Oprawa: twarda
Ilość stron: 496
Wymiary: 170 x 245

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

54.40 zł


Lata 30. XX wieku to czas wzmożonej emigracji z Polski, szczególnie do USA. Największą liczbę pasażerów notowały nasze dwa legendarne transatlantyki "Piłsudski" i "Batory". Autor niniejszej książki, Grzegorz Rogowski, pokazał jak wyglądało życie na ich pokładach podczas kilkudniowych rejsów.
Dwa polskie bliźniacze statki były dumą Polski na morzach świata. Przed ich wypłynięciem z Gdyni na nabrzeżu zbierały się niezliczone tłumy wiwatujących ludzi. W pierwszy rejs przez Atlantyk „Piłsudski” wypłynął 15 września 1935 roku.
Książka zrodziła się z ogromnej pasji młodego dziennikarza, który na zebranie materiałów poświęcił kilka lat. Przeprowadził wywiady z pasażerami i członkami załóg obu statków, mieszkającymi w kraju i za granicą, dotarł także do ogromnej liczby niepublikowanych jeszcze dokumentów. Książka przenosi Czytelnika w magiczny świat transatlantyków. Dodatkowym atutem publikacji są unikatowe zdjęcia archiwalne, uzyskane od rozmówców autora oraz lista pasażerów inauguracyjnego rejsu m/s "Piłsudski".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania