książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Początki ludów Europejczycy Słowianie

Początki ludów Europejczycy Słowianie

Rewolucyjne wyniki ostatnich badań Dębek B. A. Bellona
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-11-15621-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 368
Wymiary: 145 x 205

34.20 zł


Chociaż pojawiające się w ostatnich latach teorie dotyczące pochodzenia Słowian spotykają się ze zdecydowaną krytyką historyków, to jednak książki podejmujące ten temat budzą duże zainteresowanie czytelników.

Opis wydawcy:
"Bogusław A. Dębek w najnowszej publikacji rozwija wątki poruszone w książce „Słowiańskie dzieje”, cieszącej się sporym powodzeniem wśród czytelników. Praca jest oparta na najnowszych badaniach genetycznych, które w sposób rewolucyjny zmieniają dotychczasowe poglądy na genezę ludów europejskich, w tym Słowian.
Dzisiejsi Europejczycy wywodzą się od niewielkiej grupy ludzi, która opuściła Afrykę ok. 70 tysięcy lat temu. To z niej wyodrębniły się ludy, które przez Bliski Wschód dotarły do Europy, Azji i na wyspy Oceanii, dając początek Indoeuropejczykom. Około czwartego tysiąclecia przed naszą erą część ludności określanej jako indoeuropejska ruszyła z powrotem na wschód, w głąb Azji, dokonując licznych podbojów. Ludy te są znane jako Ariowie i, jak dowodzą badania DNA, są najbliżej spokrewnione ze Słowianami.
Autor opisuje najstarsze kultury protosłowiańskie i słowiańskie w Europie. Czytelnik dowie się m.in., czym były lendzielskie rondele i jakie znaczenie ma waza wykopana w 1976 roku w Bronocicach (województwo świętokrzyskie). Książka zawiera liczne mapy i ilustracje"Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania