książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Piłsudski i sanacja - błędy i zbrodnie

Piłsudski i sanacja - błędy i zbrodnie

Jedynie prawda jest ciekawa. Tom 2 Mossakowski R. (red.) Centrum Edukacji i Rozwoju im. bpa Kajetana Sołtyk
Rok wydania: 2018
Seria: Jednostki elitarne świata
ISBN: 978-83-951693-2-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 240
Wymiary: 145 x 205

28.70 zł


„Piłsudski i sanacja- błędy i zbrodnie” to zbiór materiałów z drugiej części konferencji, jaka odbyła się w Warszawie 15 września 2018r. W książce pod red. Rafała Mossakowskiego, wydanej w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości, możecie Państwo przeczytać teksty odkłamujące postać Marszałka Józefa Piłsudskiego i rządów sanacji, autorstwa między innymi: Stanisława Michalkiewicza, prof. Lecha Wyszczelskiego, prof. Artura Śliwińskiego, dr Marty Cywińskiej, Anny Pruska-Wiszniowskiej, Tomasza Ciołkowskiego, Jan Engelgarda, Marcina Skalskiego, dr Jerzego Jaśkowskiego. Do książki dołączono 4 aneksy, w tym Modlitwę o wielką Polskę z 1935r. inżyniera Adama Doboszyńskiego, wybitnego Polaka brutalnie zamordowanego przez komunistów w 1949r.

Jak zaznacza wydawca : „Józef Piłsudski budzi skrajne emocje – od miłości do nienawiści! Nie chodzi nam o podgrzewanie emocji, które towarzyszą postaci Piłsudskiego- chodzi nam o prawdę, ponieważ Piłsudski i sanacja popełnili wiele błędów i zbrodni oraz doprowadzili do klęski wrześniowej 1939r.

Należy więc mówić prawdę na temat Piłsudskiego, ponieważ tylko prawda jest ciekawa.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania