książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Piechota polska w wojnie z Rosją bolszewicką 1919-1920

Nakład wyczerpany!

Piechota polska w wojnie z Rosją bolszewicką 1919-1920

Odziemkowski J. Wyd. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7072-650-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 837
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

42.00 zł


Wojna odradzającej się Rzeczypospolitej z Rosją bolszewicką była przede wszystkim walką mas piechoty wspieranej przez artylerię, słabe lotnictwo i broń pancerną.
Aż do tego momentu brakowało w naszej literaturze całościowego opracowania tego tematu ze szczególnym uwzględnieniem historii "szarego"piechura. Niniejsza praca poświęcona jest właśnie formacjom polskiej piechoty walczącej w wojnie z Rosją. Tak zarysowany temat musiał objąć całość procesu organizacji piechoty, począwszy od 1918 r. Obok kwestii związanych z problemami logistycznymi, organizacją oddziałów, ich wyposażeniem, wyszkoleniem, kadrą dowódczą, starano się również odpowiedzieć na pytanie jakim był szeregowy żołnierz?, jakie były jego pochodzenie, wykształcenie, stosunek do państwa, obowiązku służby?, jak reagował na niepowodzenia, wyczerpanie, braki w zaopatrzeniu?, jak wyglądała służba w pułku, w jaki sposób piechura próbowano kształtować, wpływać na jego morale?
Sporo miejsca poświęcono krótkim opisom bitew, potyczek, wypadów, a opisy walk poprzedzono charakterystyką sytuacji na froncie.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania