książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny wiek XVI - XVIII , XIX wiek
Okręt liniowy

Nakład wyczerpany!

Okręt liniowy

Forester C.S. Remi
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-631-4260-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Wymiary: 125 x 195

30.00 zł


Maj 1810 roku. Kapitan Horatio Hornblower obejmuje dowództwo na swoim pierwszym okręcie liniowym. HMS "Sutherland" jest najbrzydszym dwupokładowcem w Królewskiej Marynarce Wojennej. Hornblower otrzymuje zadanie dołączenia do blokady śródziemnomorskiego Tulonu, utrudniającej dostawy zaopatrzenia dla wojsk napoleońskich. Na szlaku podróży do południowych wybrzeży Francji dodatkowo eskortuje konwój statków handlowych Kompanii Wschodnioindyjskiej, płynący wzdłuż pełnego wrogich korsarzy wybrzeża Europy.

Pełna napięcia i zwrotów wartka akcja powieści przenosi nas na burzliwe wody Atlantyku i doprowadza na gorące Morze Śródziemne. Doskonale oddane realia wojny morskiej z przełomu XVIII i XIX wieku, a przede wszystkim charyzmatyczny główny bohater sprawiają, że od tej lektury trudno się oderwać.
"Okręt liniowy" to kolejna pozycja z jedenastoczęściowej serii opowiadającej o przygodach Horatio Hornblowera. Jego losy śledzą czytelnicy na całym świecie, a kilka tomów doczekało się ekranizacji.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania