książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria dla dzieci
Okres historyczny przekrojowe
Odkrywcy kontynentów Pod żaglami na krawędź świata

Odkrywcy kontynentów Pod żaglami na krawędź świata

Przewoźniak M. Zielona Sowa
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7895-997-7

Oprawa: twarda
Ilość stron: 64
Wymiary: 250 x 290

19.00 zł


Kolejna, po książkach "Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął gwiazd" oraz"Odkrywcy grobu faraona" pozycja dla dzieci 7-9-letnich o wielkich odkryciach ważnych dla dziejów świata. Tym razem poznajemy historię największych odkryć geograficznych dokonywanych pod żaglami. Opowieść o Marco Polo, Vasco da Gamie, Krzysztofie Kolumbie, Ferdynandzie Magellanie, Jamesie Cooku i wielu innych, którzy ryzykując własne życie, nie bacząc na niedogodności, odkrywają nowe szlaki i kontynenty.
Bohaterowie (odkrywcy i statki) przedstawieni są w zabawny i przystępny sposób, z ciekawymi ilustracjami, jednocześnie oddającymi klimat epoki. Historia prowadzona jest niczym w powieści, dzięki czemu informacje podane są w atrakcyjnej formie.
Autorem książki jest Marcin Przewoźniak, od lat niezwykle popularny autor dziecięcy, twórca takich bestsellerów jak: Wielka encyklopedia krasnoludków, Mali piraci czy Poradnik młodego skauta. Autor wyróżniony w 2009 r. w konkursie „Nagroda Donga”, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY. Jego książki cechuje lekki styl i ogromna dawka dobrego humoru.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania