książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria mity i religie
Okres historyczny przekrojowe
Obraz Boży w człowieku

HIT

Obraz Boży w człowieku

Antoni Bloom Kucy A. (red.), Bloom A. Aleksy Kucy
I (dodruk)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-932773-1-5

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 349
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

56.00 zł


"Apostoł miłości", "wybitny arcypasterz, kaznodzieja i mentor duchowy", "prawdziwy robotnik żniwa Chrystusowego", "lekarz duszy i ciała", "wielki teolog", "przyjaciel", "wspaniały człowiek" - te i wiele innych określeń używanych jest przez współczesnych badaczy i zwykłych sympatyków w stosunku do założyciela i pierwszego zwierzchnika Diecezji Surożskiej Patriarchatu Moksiewskigo w Wielkiej Brytanii - metropolity Antoniego (Blooma). Oddany życiu liturgicznemu Kościoła, obdarzony wewnętrzną skłonnością do refleksji duchowej i kontemplacji, metropolita Antoni swoją gorliwą modlitwą i płomiennym słowem zapalił w niezliczonych ludzkich sercach - nie tylko adeptów Prawosławia ale też innych wyznań - wiarę w Boga i miłość do Niego. Swoją osobistą drogę do boga rozpoczął w wieku 14 lat, kiedy w trakcie pierwszego w swoim życiu, przemyślanego i wnikliwego czytania Ewangelii, przeżył osobiste mistyczne spotkanie z Chrystusem. Towarzysząca temu wydarzeniu przemiana świadomości hierarchy polegała na postrzeganiu świata i ludzi przez pryzmat Bożej miłości, definitywnie wyznaczała ona dalszą, jakże niezwykłą drogę życiową przyszłego zwiernika Kościoła prawosławnego w Anglii.
Polskie wydanie pt. Obraz Boży w człowieku jest polską wersją książki metropolity Antoniego - God and Man, która po raz pierwszy ukazała się w Wielkiej Brytanii w 1971 roku i niedługo po tym została przetłumaczona na inne języki.
Błogosławieństwa na przetłumaczenie tej książki na język polski udzielił sam metropolita Antoni Bloom w 2000 roku. W okresie lipca- września 2000 roku miałem okazję posługiwać jako subdiakon metropolicie Antoniemu oraz osobiście poznać hierarchę. Pamięć naszych spotkań wciąż we mnie żyje i motywuje do działania. Wydając tę książkę nie tylko spełniam wzięte na siebie zobowiązanie, ale też daję dowód ogromnej miłości i wdzięczności wobec władyki Antoniego za jego przykład i zaiste zbawienną naukę życia w Bogu.
RedaktorOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania