książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia narodów
Okres historyczny przekrojowe
Nowy atlas historii Polski. Od pradziejów do współczesności

Nowy atlas historii Polski. Od pradziejów do współczesności

Demart
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7912-038-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 224
Wymiary: 200 x 295

34.60 zł


Atlas Historii Polski zawiera mapy ukazujące historię ziem polskich od pradziejów do współczesności, ilustrujące historię polityczną, konflikty zbrojne (towarzyszą im szczegółowe plany ważniejszych bitew), rozwój gospodarki, strukturę ludnościową i wyznaniową.
Warto zwrócić uwagę na unikalne mapy dotyczące szczegółowych zagadnień z historii polskiej XX wieku: udziału Polaków w I wojnie światowej, wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., migracji ludności podczas i tuż po II wojnie światowej, przebiegu Powstania Warszawskiego, protestów społecznych tuż po II wojnie św. i w kolejnych dekadach, przebiegu Akcji Wisłą i liczebności, rodzajów wojsk stacjonującej w Polsce armii radzieckiej.
Ważnym uzupełnieniem informacji zawartych na mapach są kalendaria opisujące poszczególne okresy historyczne, a także statystyki przedstawione w formie wykresów i diagramów.
Atlas skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: zainteresowanych dziejami swojego ,kraju oraz chcących pogłębić i usystematyzować wiedzę uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentówOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania