książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia narodów
Okres historyczny starożytność , średniowiecze
Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich

Nakład wyczerpany!

Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich

Lipoński W. Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7976-654-3

Oprawa: twarda
Ilość stron: 816
Wymiary: 175 x 240

Dostępność: Niedostępna

69.70 zł


Czy historia krajów Wysp Brytyjskich zasługuje na miano odrębnej cywilizacji? Wojciech Lipoński nie ma wątpliwości. Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia, ale też Wyspa Man, Hebrydy czy Orkady pomimo różnic stworzyły specyficzną regionalną kulturę, wyraźnie różną od tej z kontynentu. Ani trudna historia, ani nawet brak wspólnego rodowodu mieszkańców Wysp nie przekreśla ich niewątpliwej, liczącej ponad piętnaście stuleci wspólnoty cywilizacyjnej.
W tej fascynującej i świetnie napisanej książce poznamy dzieje wspólnot zamieszkujących Wyspy od najstarszego datowania obecności człowieka , pierwszych megalitycznych kultur, okres czasów rzymskich i po rzymskich (z legendami arturiańskimi na czele), by skończyć na podboju normańskim i ustanowieniu Wielkiej Karty Wolności w 1215 r. w samej Anglii, a utwierdzeniem się dominacji normańskiej w pozostałych krajach brytyjskich na przełomie XIII/XIV wieku.
Wojciech Lipoński – historyk, anglista, sportowiec i olimpijczyk, autor 19 książek, z których do najbardziej znanych należą: Dzieje kultury brytyjskiej, World Sports Encyklopedia. Historia dawnej Brytanii nie ma dla niego tajemnic.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania