książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Murowane budowle obronne w Polsce X-XVII w. Tom 1-2


Chwilowy brak pozycji!

Murowane budowle obronne w Polsce X-XVII w. Tom 1-2

Wagner A. Bellona
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-11-13123

Oprawa: twarda
Ilość stron: 2288
Wymiary: 215 x 310

Dostępność: Niedostępna

299.00 zł


Książka "Murowane budowle obronne w Polsce do XVIII wieku" to monumentalne dzieło zawierające aktualny stan wiedzy na temat 2000 murowanych kompleksów obronnych zbudowanych od początku istnienia Państwa Polskiego.

Polska posiada na swoim terenie bardzo liczne i zróżnicowane zabytki architektury obronnej - zaczynając od prasłowiańskich grodów, średniowiecznych zamków, obronnych miast do nowożytnych twierdz. W niektórych naukowych kręgach porównuje się Polskę do europejskiego skansenu fortyfikacji.

Autor książki, Adam Wagner wykonał wyjątkowo pracochłonną i staranną pracę, tworząc 2000 stronicową pozycję zawierającą: rzuty obiektów (niektóre, dzięki publikacji pierwszy raz ujrzały światło dzienne), liczne rekonstrukcje budowli stworzone na podstawie badań archeologicznych, informacje na temat właścicieli i użytkowników budowli m.in. genealogię rodzin i rodów.

Książka ta, ukazuje w nowatorski sposób chronologię powstawania budowli i ich przemian na przestrzeni lat. Autor próbuje również ujednolicić terminologię architektoniczną. Dzięki tej pozycji, czytelnicy dowiedzą się o skali inwestycji prowadzonych w przeszłości na terenach dzisiejszej Polski. Poznasz takie obiekty jak:niewielkie dwory czy wieże obronne na kopcach np. Rusiec, Chełmce czy Bebelno lub Hawłowice, kompleksy obronne np. zamek w Malborku czy Książu, twierdze np. Twierdza Kłodzko lub Twierdza Przemyśl.

"Murowane budowle obronne w Polsce do XVIII wieku" to dzieło przede wszystkim dla miłośników architektury obronnej, militariów i historii Polski. Będzie to również nieoceniona pomoc dla osób studiujących historię lub archeologię. Polecamy również książki o podobnej tematyce: "Architektura obronna w Krajobrazie Polski" J. Bogdanowskiego lub "Ilustrowaną historię fortyfikacji" Stefana Fuglewicza, które są idealnym uzupełnieniem wiedzy o polskiej architekturze obronnej.

Książka w dwóch obszernych tomach. Każdy z tomów posiada własne tekturowe etui.
Tom I - 1128 stron
Tom II - 1160 stronOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania