książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria mity i religie
Okres historyczny przekrojowe
Mesjański komentarz do Tory

Mesjański komentarz do Tory

Dawidowicz W. Gorzowskie Centrum Biblijne
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-954938-3-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 474
Wymiary: 170 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

56.70 zł


Ruch Mesjański w Polsce rozwija się bardzo dobrze. Niestety ciągle brakuje pomocnych opracowań i literatury na polskim rynku. "Mesjański komentarz do Tory" jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Jest to w Polsce pierwszy komentarz do Tory , który analizuje Prawo Mojżeszowe w świetle Pism Nowego Przymierza (tzw. Nowego Testamentu).

Komentarz jest ułożony wg Parsz, czyli fragmentów Tory, czytanych co szabat w cyklu rocznym. Autor porusza w nim istotne dla wierzących tematy jak również wskazuje na bezpośrednie powiązania Starego Testamentu z Nowym Testamentem. Dodatkowym walorem jest wskazanie na znaczenia i symbole, które już tysiące lat temu wspominały w Torze o czasach przyszłych.

"Mesjański komentarz do Tory" nie jest komentarzem judaistycznym, czyli takim, który nie uwzględnia przesłania Nowego Testamentu. Przeciwnie - jest komentarzem, który za cel stawia głębsze zrozumienie Ewangelii, które wynika ze ścisłego jej związku z Prawem Mojżeszowym. Dlatego może stać się cenną lekturą dla każdego chrześcijanina, niezależnie od wyznawanej denominacji.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania