książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia narodów
Okres historyczny przekrojowe
Malowane dzieje Polski

Malowane dzieje Polski

48 dzieł wielkich mistrzów Demart
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7427-522-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 136
Wymiary: 205 x 290

24.00 zł


Malowane dzieje Polski to efektowne połączenie albumu z polskim malarstwem historycznym z popularną książką historyczną.

Publikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy obraz można było dokładnie obejrzeć i poznać jego historię. W albumie skomentowano najdonioślejsze wydarzenia z dziejów Polski przedstawione przez mistrzów pędzla z różnych epok. Książka została skonstruowana zgodnie z chronologią wydarzeń, które prezentują obrazy, a nie z czasem ich powstania.

Krótki komentarz historyczny wyjaśnia powody powstania obrazu oraz jego rolę w świadomości narodowej. Poszczególne elementy czy też kadry dzieła są opisane w ten sposób, by czytelnik mógł zidentyfikować poszczególne postacie czy też rozpoznać przedmioty i poznać ich rolę w prezentowanym wydarzeniu lub też dowiedzieć się, że … nie powinny w ogóle znaleźć się na obrazie.

Teksty napisali znani historycy oraz historycy sztuki (m.in. profesor Janusza Tazbira, dr Julia Tazbir, profesor Jana Wimmer, profesor Tadeusza Cegielski, Anny Król, dr. Jerzy Żmudziński). Treść zaczerpnięta została z albumu „Polaków dzieje malowane”Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania