książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny historia najnowsza
Leksykon polskich samochodów osobowych 1951-2002

Nakład wyczerpany!

Leksykon polskich samochodów osobowych 1951-2002

Wydanie II poszerzone Rutka G. PKS Gdańsk Sp. z o.o.
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-955626-2-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 194
Wymiary: 210 x 295

Dostępność: Niedostępna

67.60 zł


Drugie wydanie poszerzone

Książka uzupełniona o opisy kilkunastu dodatkowych pojazdów,a także aż o około 130 nowych ilustracji. Wydanie przedstawia miedzy innymi najistotniejsze zmiany jakie zachodziły w wyglądzie przednich i tylnych części poszczególnych modeli produkowanych w Polsce samochodów.

Dziesięciolecia temu na krajowych drogach królowały polskie samochody. Wraz z przemianami gospodarczymi i otwarciu się na świat ta sytuacja zaczęła się drastycznie zmieniać. Mimo to polskie auta cały czas interesują fanów motoryzacji i to właśnie z myślą o nich powstał Leksykon polskich samochodów osobowych 1951-2002.

Starannie przygotowany i opracowany zawiera wiele cennych informacji. Dzięki temu ta publikacja jest wspaniałym zbiorem przydatnej i szczegółowej wiedzy na temat najpopularniejszych polskich samochodów osobowych. Opisane zostały też prototypy, pojazdy studyjne, jak i konwersje.

Każdy rozdział leksykonu skupiony jest na poszczególnych samochodach, do których należą:

- FSO Warszawa,

- FSO/FSM Syrena,

- WSK Mikrus,

- Polski Fiat 125p,

- Polski Fiat 126p,

- FSO Polonez oraz konstrukcje prototypowe.

Dla ułatwienia i zachowania spójności modele zaprezentowano w porządku chronologicznym. Ten zabieg daje wspaniały rys historyczny i przedstawia ewolucję polskiej myśli technicznej w przemyśle motoryzacyjnym. Opisy samochodów wzbogacają i uzupełniają rewelacyjne rysunki każdego z nich - w leksykonie zamieszczono aż 200 takich ilustracji. Dodatkowo wygląd unikatowych konstrukcji pieczołowicie odtworzono, korzystając z trudno dostępnych zdjęć i rysunków, co czyni tę publikację tak wyjątkową jak opisane w niej samochody!

Dla miłośników polskich samochodów to pozycja obowiązkowa. Jej autor, Grzegorz Rutka, to pasjonat motoryzacji i członek Automobilklubu Morskiego.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania