książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny przekrojowe
Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych

Nakład wyczerpany!

Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych

Łaźniewska E. (red.), Deszczyński P. (red.) PWN
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-01-16562-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 400
Wymiary: 145 * 205

Dostępność: Niedostępna

44.90 zł


Kolejna propozycja z popularnej serii „Kompendium wiedzy o...” W książce zebrano najważniejsze informacje na temat organizacji międzynarodowych, wyjaśniono podstawowe pojęcia oraz omówiono historię i sposób funkcjonowania międzynarodowych organizacji rządowych i pozarządowych, z uwzględnieniem zagadnień globalizacji i regionalnej integracji gospodarczej. W kompendium opisano m.in. system Narodów Zjednoczonych, ugrupowania integracyjne i regionalne (UE, ASEAN, NAFTA, MERCOSUR i in.), organizacje gospodarcze i finansowe (WTO, MFW i Bank Światowy) oraz polityczne, zajmujące się ochroną praw człowieka.

Kompendium jest przeznaczone dla studentów na wielu kierunkach: stosunki międzynarodowe, europeistyka, ekonomia, administracja, dziennikarstwo, zarządzanie, oraz dla nauczycieli, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także dla osób zainteresowanych tematyką organizacji międzynarodowych.

Główne zalety Kompendium wiedzy o organizacjach międzynarodowych to:
-szeroki zakres i aktualność zagadnień,
-zwięzła forma i przystępny język,
-hasła na marginesach i ich alfabetyczny wykaz ułatwiający lekturę.

Książka powstała pod kierunkiem dr hab. Ewy Łaźniewskiej i dr. hab. Przemysława Deszczyńskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którzy zaprosili do jej napisania wybitnych specjalistów, pracowników i wykładowców z ośrodków akademickich z całego kraju.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania