książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny II Wojna Światowa
Klęska Hitlera w Rosji 1941-1945

Klęska Hitlera w Rosji 1941-1945

Anders W. Bellona
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-11-13194-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 240
Wymiary: 145 x 205

34.20 zł


Wnikliwa analiza przyczyn klęski Hitlera na froncie wschodnim napisana przez generała Władysława Andersa. Publikacja była wydana na uchodźstwie, ale nigdy nie doczekała się szerszego upowszechnienia.
Przyczyny przegranej III Rzeszy autor dzieli na cztery kategorie:
1. Błędy Hitlera natury wojskowej
2. Błędy Hitlera natury moralno-psychologicznej
3. Pomoc moralna i dostawy amerykańsko-brytyjskie
4. Bombardowanie strategiczne III Rzeszy przez Anglosasów i wiązanie sił niemieckich na Zachodzie
Obraz wojny na froncie wschodnim pióra gen. Andersa dopełnia opis brutalnej polityki Niemiec wobec ludności cywilnej oraz zbrodnie popełniane na radzieckich jeńcach wojennych na skalę niespotykaną na innych teatrach działań wojennych.
Mimo terroru stosowanego wobec ludności cywilnej, która niejednokrotnie – szczególnie na terenach Ukrainy i Białorusi – witała wkraczające w 1941 roku oddziały Wehrmachtu jak wyzwolicieli od stalinowskiego reżimu, mimo niehumanitarnego postępowania z poddającymi się czerwonoarmistami, Niemcy nie mieli problemu z rekrutowaniem obywateli ZSRR do służby po swojej stronie. Ten fragment wojny gen. Anders omawia dość obszernie, ukazując zagmatwaną historię wschodnich formacji ochotniczych walczących u boku Hitlera.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania