książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze , czasy starożytne
Okres historyczny starożytność
Kawaleria rzymska

Kawaleria rzymska

Od I do II wieku po Chr. Suothern P., Dixon K. R. Napoleon V
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-7889-680-7

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 300
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

37.80 zł


Kawaleria była niezwykle ważnym elementem armii starożytnego Rzymu. Odgrywała istotną rolę w ekspansji i obronie granic Imperium Rzymskiego. Karen R. Dixon i Pat Southern opisują genezę konnych jednostek armii rzymskiej od tymczasowo formowanych wojsk sprzymierzonych do regularnych kohort i alae. Książka jest owocem użycia szerokiej bazy źródłowej: danych z wykopalisk archeologicznych, literatury starożytnej i epigrafii oraz wykorzystania bardziej współczesnej wiedzy związanej z użyciem kawalerii.
Książka porusza temat od strony zarówno jeźdźców, jak i wierzchowców, których dosiadali. Jak dobierano odpowiednie konie i co z nimi robiono kiedy nie nadawały się już do służby? W jaki sposób były szkolone, gdzie je trzymano i czym karmiono? Jak przebiegała rekrutacja żołnierzy? Jak byli zorganizowani i wyposażeni? Jakie były warunki w których służyli?
Autorki przedstawiają wszechstronny i unikalny obraz kawalerii rzymskiej, który uzupełniają liczne ilustracje autorstwa Karen R. Dixon.
Karen R. Dixon jest profesjonalnym rysownikiem zajmującym się tematyką związaną z archeologią, a także współautorką książki The Late Roman Army (1996). Pat Southern jest bibliotekarzem w Newcastle upon Tyne Literary and Philosophical Society. Jest współautorką książki The Late Roman Army (1996) oraz autorką książki Domitian (1997).

Tekst uzupełniony przez 84 czarno-białe ilustracje (rysunki, ryciny) oraz 35 ilustracji na wklejkach, których spisy znajdują się zaraz na spisem treści na początku publikacji. Książka podzielona na XIV rozdziałów, całość zakończona słownikiem, bibliografią i indeksem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania