książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kawa na Petersburskiej czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie

Kawa na Petersburskiej czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie

Walczak K. Księży Młyn
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-7729-411-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 160
Wymiary: 145 x 205

28.00 zł


Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie to zbeletryzowany przewodnik po tym mieście, widzianym oczyma ówcześnie żyjącego Franciszka Ksawerego Spana (twórcy browaru i pierwszego piotrkowskiego teatru).
Główny bohater, przechadzając się ulicami Piotrkowa, snuje opowieści o jego historii i uważnie przygląda się codziennemu życiu mieszkańców. Zabiera nas na spotkanie z Gabrielą Zapolską, występ Heleny Modrzejewskiej, do najlepszej cukierni w Piotrkowie, na dworzec kolei żelaznej i do parku Foksal, gdzie można chwilę odpocząć. Dowiadujemy się też, gdzie koncertował Ignacy Jan Paderewski, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście, o czym pisała ówczesna prasa oraz wielu innych ciekawostek.

Książka z pewnością zainteresuje nie tylko mieszkańców Piotrkowa i osoby zafascynowane jego bogatą historią, ale także wszystkich pragnących poznać realia XIX-wiecznego życia.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania