książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny wiek XVI - XVIII
Katechizm libertyński

Katechizm libertyński

Mademoiselle Theroigne słowo/obraz terytoria
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7453-570-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 120
Wymiary: 100 x 170

23.80 zł


Reprint osiemnastowiecznego pamfletu ośmieszające chrześcijańską moralność. Prawdopodobną autorką tego dziełka jest Mademoiselle Theroigne. W książce tradycyjne modlitwy katolickie przekręcane są na utwory sławiące rozwiązłość seksualną i szeroko pojętą rozpustę. Specyficzne poczucie humoru nie każdemu czytelnikowi przypadanie do gustu.

Polski wydawca reklamuje książkę następującym opisem: "Wielka Święta Patronko Ladacznic, umocnij mego ducha i daj mi siłę rozumu, abym dobrze pojęła i zapamiętała całą wymyślność zaleceń zawartych w tym Katechizmie; spraw, bym za Twoim przykładem stała się wkrótce, dzięki praktyce, dziwką tak sławną w Paryżu, jak Ty byłaś sławna w całej Judei, i przyrzekam Ci, jako mej boskiej Patronce i Protektorce, oddać Tobie cześć i chwałę moimi pierwszymi dupczeniami. Amen.

Poprzez naturalną skłonność do ulegania rozpuście sztuka uwodzenia i dawania rozkoszy jest wrodzona płci niewieściej. Dzięki poradom i modlitwom zawartym w Katechizmie czytelniczki dokonają jednak szybkich postępów w owej sztuce, czytelnikom zaś otworzą się oczy na sztuczki, którymi są mamieni przez sprytne kobiety. Książka zawiera zmysłowe ilustracje, a także zbiór swawolnych wierszyków do wspólnego czytania w lupanarze i buduarze".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania