książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Instrukcja obsługi Polski

Instrukcja obsługi Polski

Knapp R. Carta Blanca
Rok wydania: 2013
Seria: Bieguny
ISBN: 978-83-7705-348-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 128
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

29.90  8.80 zł


Książka to zbiór 20 krótkich tekstów poświęconych Polsce i Polakom; każdy rozdział poświęcony odrębnemu zagadnieniu czy zjawisku (m.in. PKP, polskim kierowcom, polskiemu Kościołowi, polskim kobietom, polskiej gościnności, Warszawie czy Krakowowi).
Polska to oczywiście Kraków, „Solidarność” i wspaniała wódka. To Malbork, jeziora mazurskie i żarliwy katolicyzm. Ale gdzie skrywa się polska, słowiańska dusza? W krakowskich zaułkach? Nad sielankowymi brzegami Wisły? A może łatwiej ją odkryć na tradycyjnych wiejskich, polskich weselach? Radek Knapp podróżuje po kraju między Gdańskiem i Warszawą, próbując polskich flaczków i chleba, szukając elementów humorystycznych w polskiej prasie i biorąc pod lupę gospodarkę wolnorynkową.
Autor analizuje stereotypy na temat Polski i Polaków, niektóre z nich obala (polska wieś), niektóre kwestionuje, a niektóre potwierdza.
Swoją relację autor okrasza socjologiczno-kulturowymi minianalizami, komentarzami, uwagami – to niezwykle ciekawe, odkrywcze, czasami zaskakujące spostrzeżenia dotyczące polskiej kultury i polskich zwyczajów pisane z perspektywy obcokrajowca i zarazem Polaka.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania