książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria dla dzieci
Okres historyczny dwudziestolecie międzywojenne
Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939

Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939

Butenko B. Dom Spotkań z Historią
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-62020-98-0

Oprawa: twarda
Ilość stron: 60
Wymiary: 335 x 240

33.80 zł


Bohaterami książki „Historyjki o niepodległej Warszawie 1918–1939” są dwa sympatyczne zwierzątka – Historyjka i Historyjek, które narysował legendarny Bohdan Butenko, ceniony polski grafik, ilustrator, autor komiksów i książek.

Opowieść o historii Warszawy, odzyskaniu wolności i życiu jej mieszkańców aż do wybuchu II wojny światowej osnuta jest wokół faktów historycznych i wspomnień zaczerpniętych z Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią.

Książka adresowana do dzieci (od 6 do 12 roku życia) oraz ich rodziców i nauczycieli. Między dwojgiem sympatycznych bohaterów książeczki toczy się ciekawa, wciągająca rozmowa. Żądny wiedzy Historyjekzadaje Historyjce (urodzonej nomen omen 11 listopada 1918 roku), mnóstwo pytań dotyczących ważnych postaci historycznych, kluczowych faktów z dziejów naszego kraju i życia codziennego Polaków. Historyjka udziela odpowiedzi, prowadząc czytelników przez meandry naszej historii.

Historyjek dopytuje się między innymi o to: jaka jest geneza święta niepodległości i jak je obchodzono w przeszłości, kim był Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski czy Roman Dmowski, jak wyglądało życie w Warszawie w przededniu drugiej wojny światowej, gdzie mieszkali warszawiacy, jak podróżowali i jak spędzali czas wolny, w co bawiły się dzieci, jak wyglądała szkoła. Wśród licznych wątków poruszonych w książce znajdziemy także te poświęcone wielokulturowości Warszawy, topografii miasta, architekturze, komunikacji, handlowi i usługom, sportowi i wielu innym ciekawostkom z zakresu historii i życia społeczno-kulturalnego.

Książka pokazuje historię Polski i Warszawy w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Zarówno treść, jak i język dopasowane są do wieku odbiorcy, a fakty opisane są w sposób zrozumiały dla najmłodszych.

Dużym walorem publikacji jest szata graficzna. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera rysunki, mapy, fotografie z epoki, naklejki i modele do składania oraz zestawy ćwiczeń i zadań do samodzielnego wykonania. „Historyjki" uczą przez zabawę i pokazują, że nauka może być połączona z przyjemnością.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania