książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria czasy starożytne
Okres historyczny starożytność
Historia wojskowości Greków i Rzymian cz. I Grecy

Nakład wyczerpany!

Historia wojskowości Greków i Rzymian cz. I Grecy

Kromayer J., Veith G. Napoleon V
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7889-489-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 312
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Niedostępna

58.80 zł


Obok Hansa Delbrcka, nazywanego ojcem historii wojskowości, Johannes Kromayer i Georg Veith należeli do grona najwybitniejszych badaczy wojskowości antycznej swoich czasów. Pomimo upływu lat, ich dzieła nie straciły na znaczeniu, stanowiąc wzór profesjonalizmu dla kolejnych pokoleń badaczy.
Dzięki kompleksowemu i usystematyzowanemu wykładowi Czytelnik ma możliwość poznania ewolucji zachodzącej w wojskowości Greków i Rzymian, obejmującej takie aspekty jak: organizacja, uzbrojenie, przemarsze, strategia, taktyka, flota czy działania oblężnicze. W zestawieniu z Atlasem bitew do historii wojskowości starożytnej lektura Historia wojskowości Greków i Rzymian stanowi gwarancję dogłębnego poznania arkanów antycznej sztuki wojennej, a jednocześnie zapewnia satysfakcję, jaką daje tylko obcowanie z dziełami na najwyższym poziomie.
Johannes Kromayer (1859-1934) niemiecki historyk starożytności specjalizujący się w wojskowości Grecji archaicznej i klasycznej, jak również zagadnieniach militarnych republikańskiego Rzymu; wykładowca na uniwersytetach w Czerniowcach i Lipsku; stały członek Instytutu Archeologicznego Rzeszy Niemieckiej (od 1914 r.) i Saksońskiej Akademii Umiejętności (od 1915 r.); Historia wojskowości Greków i Rzymian była ostatnią książką w jego karierze naukowej.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania