książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Historia województwa podlaskiego

Nakład wyczerpany!

Historia województwa podlaskiego

Dobroński A. (red.) Kreator
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7344-058-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 376
Wymiary: 165 x 240

49.40 zł


est to pierwsza publikacja tak kompleksowo opisująca dzieje Województwa Podlaskiego. Od pradziejów przez czasy istnienia pogranicza polsko-rusko-litewskiego w XIV wieku aż do współczesności Opracowanie mające na celu popularyzację historii tego niezwykłego obszaru, będącego jednocześnie swoistym tyglem kulturowym.
O rzetelność tej publikacji zadbało grono wybitnych historyków i znawców regionu m.in. Krystyna Bieńkowska, Halina Karwowska, Józef Maroszek, Adam Czesław Dobroński, Jerzy Milewski, Marek Kietliński. Autorzy skupili się nie tylko na podaniu nowych informacji i wyników badań, postanowili także rozprawić się z, uznanymi za pewnik, błędami historycznymi.

Po wielu latach oczekiwania ukazuje się tom, w którym połączono wątki gospodarcze, polityczne i społeczne, ważne dla opisanego dużego regionu. Wiele miejsca poświęcono w nim kulturze, ukazano życie codzienne. To naprawdę fascynująca historia ziem ubogaconych przyrodą, zamieszkałych przez społeczności potrafiące zespalać siły, przełamywać uprzedzenia, także te wynikające z odmiennych rodowodów. Pokazanie mozaiki dziejów powinno dobrze służyć realizacji bieżących zamierzeń.
Adam Czesław DobrońskiOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania