książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny przekrojowe
Historia ustroju i prawa polskiego

Historia ustroju i prawa polskiego

Bardach J., Leśnodorski B., Pietrzak M. LexisNexis
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7620-192-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 696
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

75.00 zł


Historia ustroju i prawa polskiego Juliusza Bardacha, Bogusława Leśnodorskiego, Michała Pietrzaka to sprawdzony podręcznik, który od ponad 30 lat służy studentom wydziałów prawa, historii oraz pokrewnych kierunków studiów. Obecne wydanie – uzupełnione przez prof. Michała Pietrzaka oraz zespół naukowców – obejmuje dzieje ustroju społeczno-politycznego i prawa Polski od ich zarania aż do końca XX wieku.
Szerokie ujęcie historii przez doświadczonych profesorów, którzy barwnie i w uporządkowany sposób zdołali zmieścić w jednym tomie także historię życia ówczesnych mieszkańców Polski, zostało wzbogacone o elementy ułatwiające naukę: piktogramy, pogrubienia i zróżnicowaną wielkość pisma. Numery boczne ułatwią szybkie odszukanie w tekście książki pojęć z indeksu.

Mapki i diagramy, historyczny wstęp i selektywna bibliografia mają zapewnić Czytelnikowi orientację we współczesnym stanie wiedzy, ułatwić chętnym jej rozszerzenie i pogłębienie.

Opracowanie – począwszy od wydania szóstego – zostało rozszerzone o zagadnienia ze współczesnej historii Polski do końca XX wieku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania