książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Historia rodziny Leopoldów i wspomnienia Antoniego Leopolda

Historia rodziny Leopoldów i wspomnienia Antoniego Leopolda

Leopold A., Leopold J. Studio Blok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-938584-3-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 220
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

89.00  84.00 zł


Autorzy opisują dzieje swojej rodziny oraz, fragmentarycznie, rodzin spokrewnionych. Fakty z życia prywatnego przeplatają się z wydarzaniem dziejowymi w które się angażowali - perspektywa osobista miesza się z historyczną, przez co obie narracje zyskują szczególny koloryt.
Wspomnienia Antoniego. Obejmują okres od 1919 roku do lat 60. XX w. Jest to subiektywny, nacechowany emocjonalnie zapis tamtych wydarzeń, obyczajów, świadectwo minionych czasów. We Wspomnieniach autor wychodzi poza konwencję kronikarskich notatek. W opisy bliskich mu osób i miejsc wplata detale i wrażenia. Dzieli się z czytelnikiem refleksjami o rzeczach i sprawach potocznych, osobistych (Radio, Ślub), pamięcią wydarzeń historycznych (Okres wojny i okupacji niemieckiej, Koniec wojny), zapisem ówczesnej świadomości społecznej (Stosunki społeczne, Żydzi).
Autentyczna historia rodziny może zainteresować nie tylko genealogów i krewnych. Literatura faktu w takim ujęciu, niezwykle sugestywna dzięki bezpośredniości opowieści i oszczędnemu, klarownemu stylowi, może okazać się bardziej wciągająca niż lektura niejednej sagi.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania