książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Gwiazdy i legendy dawnych Katowic

Gwiazdy i legendy dawnych Katowic

Sekrety Załęskiego Przedmieścia Szczepański H. Wydawnictwo Śląsk
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7164-860-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 320
Wymiary: 160 x 235

Dostępność: Na półce

55.50 zł


W „Sekretach Załęskiego Przedmieścia”, jak w kropli deszczu pod mikroskopem, odkryjesz dziesiątki zadziwiających ciekawostek, a wśród nich „gwiazdy i legendy dawnych Katowic”. Ta magiczna kropla to soczewka! Ukazuje urodę zapomnianych zakątków miasta, a przede wszystkim koleje życia jego mieszkańców. Dowiesz się, jak osiągali sukcesy i co się stało przyczyną ich upadku. Weźmiesz udział w radosnych i smutnych zdarzeniach, jakie przeżywali. Zwiedzisz miejsca, których już nie ma.
Sekrety są współczesną legendą przywołującą dawne anegdoty, plotki i sensacje uprawdopodobnione przez archiwalne zapiski. Wzbogacają złoty mit miasta nad Rawą obchodzącego 150. urodziny. Opowiadają o mieszkańcach tej okolicy, ich życiu codziennym, zajęciach, instytucjach, organizacjach i firmach, w których pracowali, odpoczywali, bawili się i modlili.
Przekonaj się, że w każdej odpowiedzi tkwi zarodek nowego pytania. Stając przed kolejnymi, już sam, znajdziesz odpowiedź, uzupełniając białe plamy na historycznej mapie miasta, bo autorowi jeszcze nie wszystkie udało się zapełnić. Książka, którą trzymasz w ręce, to klucz otwierający bramy tajemniczego lamusa.
Ty także możesz zostać odkrywcą ukrytych tam skarbów! Zachęcam do pisania dalszego ciągu „sekretów” – z biegiem lat, wielkiego pamiętnika prezentującego „gwiazdy i legendy” kolejnych osiedli i zakątków Katowic.

Henryk SzczepańskiOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania